Co je to celulitida

Mechanismus vzniku celulitidy pomohl teprve nedávno odhalit elektronový mikroskop: celulitida není pouze nashromážděný tuk, jak se původně předpokládalo.

Jednou z hlavních příčin celulitidy je hormonální nevyrovnanost. Souvisí s působením ženského hormonu estrogenu, proto jí více trpí ženy. Celulitida, neboli "pomerančová kůže", vzniká obalováním tukové buňky toxiny, které časem zvápenatí. Blokuje se tak pórovitý obal buňky, ten ztrácí elasticitu a přestává plnit svou funkci. Tyto buňky mají tendenci seskupovat se do ostrůvků, což postupně vyústí do hrudkovité podoby celulitidy.

Proto není možné ji účelně odstranit pouze změnou jídelníčku, cvičením, masážemi či krémy. Pokud se chcete zbavit celulitidy, musíte odstranit její příčinu.

Proč se celulitida objevuje

Důvodů pro vznik celulitidy je více. Nestřídmost v jídle (potraviny které v dnešní době jsou plné různých konzervantů), nadměrné používání alkoholu, kouření, nedostatek pohybu, stresy, nebo také prostý fakt, že jste žena. Ve skutečnosti osm z deseti žen má celulitidu bez ohledu na svůj věk, hmotnost, jídelníček či stupeň tělesné aktivity.

Významnou úlohu ve prospěch celulitidy hrají hormony. Rozkolísaná hladina hormonů v období puberty nebo při těhotenství, stejně jako hormonální antikoncepce, jsou také uváděny jako příčiny vzniku celulitidy.

Je možné celulitidu odstranit?

Ano. Základem úspěchu je odstranění jádra problému jménem celulitida — tukové buňky obalené zvápenatělým odpadem, který blokuje drobné póry v obalu buňky.

Metoda studia FutureShape je založena na znalostech mechanismu vzniku celulitidy. Víme proč a jak celulitida vzniká. Právě proto ji můžeme s úspěchem efektivně léčit.

Objednejte se na osobní bezplatnou konzultaci

Jak tedy léčba probíhá

Základem každé léčby je správná a přesná diagnostika. Tu určujeme s pomocí Cellulite Scaneneru, který obsahuje tekuté krystaly reagující na teplotu a je schopen vizualizovat celulitidu. Tak je možné určit aktuální stupeň a rozsah celulitidy. Na jeho základě pak určit nutný počet léčebných kúr. Skenování se provádí na začátku, uprostřed a na závěr léčby. Můžete tak pozorovat pozitivní změny, ke kterým v těle dochází.

Celý program zahrnuje přesnou diagnostiku stupně a rozsahu celulitidy, vlastní léčbu a doplňkový podpůrný a udržovací program.

Léčebný program a dieta

Přestože jídelníček není jediným faktorem ovlivňující celulitidu, špatný jídelníček může zpomalit léčení. Chcete-li celulitidu odstranit a zabránit jejímu dalšímu tvoření, je třeba snížit množství toxinů v těle. To znamená omezit přísun tuků, solí, cukrů a nejrůznějších konzervačních látek.

I s výživou a zdravým životním stylem vám rádi poradíme.

Objednejte se na osobní bezplatnou konzultaci